TransferZone - Mindent az átigazolásokról

Transfer Zone

Mi lesz veled, Monaco?

2017. május 30. - takosa

danobruwaaasr4g.jpgAmikor 2011 decemberében, egy bizonyos Dimitirj Ribolovjev megvásárolta a Monaco együttesét, mindenki abban bízott, hogy a hercegségbeli klub ugyanolyan utat járt be a kereterősítést illetően, mint a katari tulajdonosokkal felálló Paris Saint-Germain.

Erre számos jel is utalt, hiszen Ribolovjev érkezését követően a Monaco leigazolta a Portótól James Rodriguezt 45 millió euróért, aki így minden idők második legdrágább igazolássá vált a portugál ligából Hulk után. Néhány nap múlva pedig Falcao követte a Monacóhoz honfitársát, a csatárért körülbelül 60 millió eurót fizetett az akkoriban az első osztályba frissen feljutó együttes. A két kolumbiait még olyan igazolások követték a sorban, mint Jeremy Toulalan, Ricardo Carvalho, Geoffrey Kondogbia vagy Joao Moutinho, a Monaco pedig a második helyen végzett a feljutást követően, és csak a PSG-től kapott ki.

Ribolovjev azonban nem folytatta az eddigi koncepcióját, a Monacónál leálltak a költekezéssel, hamarosan pedig a csapat túladott Jamesen és Falcaón is, igaz, utóbbit csak kölcsönbe engedték el a Manchester United-hez. A klubnál megváltoztatták az átigazolási filozófiát, és elkezdtek fiatal tehetségeket igazolni, akiket továbbképeznek, és akiket később akár óriási profitért tudnak értékesíteni.

bernardo.jpg

Bernardo Silvát 15,75 millió euróért vette meg a Monaco a Benficától egy év kölcsönt követően. A brazil játékost a múlt héten 50 millió euróért adta el a francia bajnokcsapat a Manchester Citynek, és további eladások lógnak a levegőben.

A Monaco helyzete már ezen a nyáron kiéleződhet. Bernardo Silvát már hivatalosan is leigazolta a Manchester City 43 millió fontért, de vélhetően nem a középpályás lesz az egyetlen távozó a bajnokcsapattól: a manchesteri kék csapat és a Real Madrid 130 millió eurót sem sajnálna a francia bajnokság legnagyobb felfedezettjéért, Kylian Mbappé-ért, a bal bekk Benjamin Mendy-ért a fél angol és spanyol bajnokság sorban áll (Chelsea, Liverpool, Manchester City és United, Barcelona), a jobb bekk Djibril Sidibé-ért pedig három angol klub (Tottenham, Arsenal, Manchester City) verseng. Rajtuk kívül Tiemoué Bakayoko-ért a Chelsea és a Manchester United indított hadjáratot, a szerződést hosszabbító Wenger Thomas Lemar-t (is) vinné. Az első számú jobb bekk Fabinho pedig Guardiola listáján is szerepel B-tervként, ha nem jönne össze Kyle Walker leigazolása a Tottenhamtől.

Az átigazolási koncepció - legalábbis a jelek szerint - a növekvő bevételek ellenére sem változik majd. A Monaco már hivatalosan is bejelentette a tavalyi bajnokság legjobb fiatal belga játékosának választott Youri Tielemans-t, a középpályásért a két manchesteri csapat érdeklődését verték vissza. A folytatásban azonban várhatóan még ennél is kisebb profilú igazolásokat hajt majd végre a Monaco: a Radio Monte-Carlo értesülései szerint a csapat a Lyontól igazol egy fiatal szélsővédőt a 20 éves Jordy Gaspar személyében. Gaspar már át is esett az orvosi vizsgálatokon, a Monaco várhatóan 500 ezer eurót fizet majd a Lyonnak. Gaspar után egy másik tehetséget igazolhat majd a Monaco: a 23 éves védekező középpályást, Souahilo Meitét, aki az elmúlt idényt a belga Zulte Waregem-nél töltötte kölcsönben. Nagyobb kaliberű igazolás - a jelenlegi pletykák szerint - csak Riyad Mahrez vagy Michy Batsuhayi lehet.

danobruwaaasr4g.jpg

Tielemans-t 23 millió euróért vette meg a Monaco, de rajta kívül nagyobb kaliberű igazolások Mahrez és Batsuhayi lehetnek, vélhetően fiatal, ismeretlen játékosokkal fogják pótolni a távozókat.

És hogy miként fog mindez beválni? Természetesen jó kérdés, de a Squawka gyűjtése alapján megnézzük, hogy 2014 óta hogyan szerepel a Monaco az átigazolási piacon, amikor egy kiforrott játékost szimpla tehetségekkel pótoltak.

Aymen Abdennour (Valencia, 18,7 millió font) helyére Jemerson (Atletico Mineiro, 9,35 millió font) és Kamil Glik (Torino, 9,35 millió font)

Abdennour kimagaslóan jól szerepelt a Monacónál, így nem csoda, hogy több csapat érdeklődését felkeltette. Végül a Valencia lett a befutó, ám a tunéziai játékos egyelőre csak szenved a spanyol csapatnál, így a Monaco mindenképpen jó üzletet kötött az eladásával. Abdennour pótlására a brazil Jemersont vette meg a klub, ám igazán ő is csak akkor kapott szárnya, amikor leigazolták mellé Kamil Glik-et a Torinótól. Azóta a Jemerson-Glik kettős kirobbanthatatlan a Monaco kezdőjéből.

Layvin Kurzawa (PSG, 21,25 millió font) helyére Benjamin Mendy (Marseille,11,05 millió font)

Miután a 2015-ös nyári átigazolási időszakban elengedte a Monaco Kurzawát a PSG-hez, bő egy évbe telt, mire megtalálták a bal bekk ideális pótlását Benjamin Mendy személyében, de megérte a várakozás.

Djibril Sidibé tavalyi leigazolásával az európai klubcsapatok közül a Monacóé a legígéretesebb felhozatal a szélső védők körében, Mendy pedig nagyszerű versenyt futhat majd Kurzawával a francia válogatott kezdőjébe kerülésért.

Anthony Martial (Manchester United, potenciálisan 58 millió font) helyére Thomas Lemar (Caen, 3,4 millió font)

Annak ellenére, hogy Martial nem élete szezonját futotta a Manchester United-nél, a fiatal francia játékos még mindig az egyik legnagyobb ígéretnek számít az európai labdarúgásban. A Monaco Martiallal is óriási proifot tett zsebre, miután a játékost korábban alig több mint 4 millió fontért igazolták le a Lyontól.

Ráadásul ezt a trükköt sikerült megismételni: a Monaco Lemar-t 3,4 millió fontért igazolta le a Caen-től még abban az évben, amikor Martial-t eladták.

Geoffrey Kondogbia (Inter, 30,60 millió font) helyére Fabinho (Rio Ave, 5,10 millió font)

Fabinho nem volt Kondogbia egyenes pótlása, hiszen a korábbi Real Madrid-nevelés brazil játékos jobb bekként játszott a portugál Rivo Ave együttesében.

A brazil játékos azonban védő létére is aktívan be tudott kapcsolódni a támadásokba, Kondogbia pedig azóta is szenved az Internél.

Yannick Ferreira-Carrasco (Atletico Madrid, 14,5 millió font) helyére Ivan Caveleiro (Benfica, 12,75 millió font)

Carrascót még az orosz tulajdonosváltás előtt igazolta a Monaco a belga Genk együttesétől, így mondhatjuk, hogy a játékos a hercegségiek saját nevelésű játékosaként robbant be a klub felnőtt keretébe, és vált egy kis ideig a csapat kapitányává is.

Carrasco remek BL-teljesítményei a 14/15-ös szezonban felkeltették az Atletico Madrid érdeklődését, és Diego Simeone hamarosan le is igazolta őt. A Monaco Ivan Caveleiróval akarta pótolni őt, de ez a helycsere ezúttal nem a tervezettek szerint jött össze, most pedig csak a Wolverhamptonnál játszik az angol másodosztályban.

Lucas Ocampos (Marseille, 6,5 millió font) helyére Gabriel Boschilla (Sao Paulo, 7,7 millió font)

Lucas az egyik legnagyobb fogás volt a Monacónak, amikor a csapat még a másodosztályban szerepelt - a játékosért 11 millió fontot sem sajnáltak kiadni a River Plate-nek.

A tehetséges argentin azonban nem tudott felnőni az elvárásokhoz, jelenleg pedig kölcsönben a Milan együttesénél játszik. A helyén Gabriel Boschilla egy remek kiegészítő ember lett a keretben, a sokoldalúsága miatt több helyen is bevethető a brazil középpályás, aki az előző szezonban hat gólt és két gólpasszt szerzett a bajnokságban.

Egy biztos, bármi is legyen a Monaco sorsa, a csapatnál tudják, mi lesz a legjobb.

Szöveg: Squawka

Kép: Monaco, Manchester City

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://transferzone.blog.hu/api/trackback/id/tr5212551783

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása