TransferZone - Mindent az átigazolásokról

Transfer Zone

Lukaku, de Bruyne, és most Salah? - Korábbi Chelsea-játékosok, akik visszavágtak

Az egyiptomi játékos immáron Angliában cáfolhat rá a Chelsea-re, nem ő lehet az első

2017. június 23. - takosa

chelsea_flops.jpgA Liverpool csütörtökön hivatalosan is bejelentette, hogy klubrekord összegért, 39 millió angol fontért leigazolta Mohamed Salah-t az AS Roma együttesétől. Az üzlet révén az egyiptomi szélső egykori klubja, a Chelsea is profitált, a Kékek 3 milliót tehettek zsebre az eladásból. 

A Premier Ligába így frissen visszatérő Salah-nak aligha lehet jobb motivációja, mint bebizonyítani: a Chelsea hibázott azzal, hogy mindössze egy szezont követően túladott rajta, és messze jobb játékos annál, mint ahogyan a londoni klubnál gondolták.

Nem ez lenne az első alkalom, hogy így történne: a Daily Mail gyűjtésében utánajárt: a Chelsea az elmúlt években több mint 250 millió fontot költött el olyan igazolásokra, akiken nem sokkal a leigazolásukat követően túl is adtak, hogy aztán vagy egy belföldi riválisnál, vagy egy külföldi együttesnél végül kivirágozzanak. Néhány esetben pedig még az is előfordult, hogy egy korábbi flop-jukat vették vissza egészen magas áron.

Mohamed Salah – Liverpool, kivásárlási ára: 39 millió font

A Chelsea-nél: 19 pályáralépés, 2 gól

 salah.jpg

Salah ismét Angliában: az egyiptomi játékosért klubrekord összeget, 39 millió fontot fizetett a Liverpool az AS Romának. A szélső nagyon elszánt: Klopp csapatában akarja bebizonyítani, nagyot hibázott a Chelsea, amiért idejekorán elengedték őt. 

A Chelsea 2014 januárjában, 11 millió fontért igazolta le Salah-t a Basel együttesétől, majd egy évvel később már ki is kölcsönözték őt a Fiorentinához. Salah a Kékeknél nem vetette meg a lábát, mindössze két gólra futotta, először egy Arsenal elleni, 6-0-ás kiütés során, majd a Stoke City ellen. 

Salah viszont a Violáknál magára talált, itt keltette fel a Roma érdeklődését. Sokáig úgy volt, hogy az egyiptomi véglegesen is a Fiorentinához igazol, de végül a fővárosiakat választotta – előbb kölcsönben, majd 2016-ban véglegesen, 15 millió euróért. 

Salah az elmúlt szezonban 15 gólt és 11 gólpasszt adott a Roma színeiben, ezzel jelentősen kivette a részét, hogy csapata a második helyen végezzen a Juventus mögött. Teljesítménye révén pedig a Liverpool menedzsere, Jürgen Klopp úgy gondolta, ad egy visszatérési esélyt Angliába Salah-nak, még akkor is, ha ehhez klubrekord összeget kellett fizetnie a szélsőért.

Kevin de Bruyne – Manchester City, kivásárlási ára: 54 millió font

A Chelsea-nél: 9 pályáralépés, gól nélkül.

De Bruyne-nek finoman szólva sem jött be az élet a Chelsea-nél José Mourinho regnálása alatt, azt követően, hogy papíron felkerült a portugál menedzser felnőtt keretébe azon szép számú ifijátékosok közül, akiket a Chelsea kölcsönszerződéseken parkoltatott. 

A Chelsea 7 millió fontért igazolta le a Genk-től a fiatal belga irányítót, aki egy szezon során a Werder Bremennél bontogathatta a szárnyait. Érdekesség, hogy a Kékekhez visszatérő Mourinho még a kezdőbe nevezte első meccsén de Bruyne-t, de végül sorra esett vissza a portugál rangsorán.

Mourinho végül sorra kritizálta a játékost, szerinte de Bruyne nem edzett teljes erőbedobással, és mentálisan nem bírta elviselni a nyomást, ezért 18 millió fontért végleg eladta a játékost a Wolfsburgnak.

De Bruyne viszont a németeknél magára talált, és bebizonyította, Európa-szerte ő az egyik legjobb irányító játékos. Két évvel később a Manchester City 54 millió fontot sem sajnált kiadni érte, a rá következő két szezonban de Bruyne 13 góllal és 27 gólpasszal hálálta meg a bizalmat.

Romelu Lukaku – Everton, kivásárlási ára: 28 millió font

A Chelsea-nél: 15 pályáralépés, gól nélkül.

Hogy mennyit tud változni a világ három év alatt, azt mi sem mutatja jobban, hogy a Chelsea ezen a nyáron minden erejükkel azon vannak, hogy visszaszerezzék azt a Romelu Lukaku-t, akit egykor 28 millióért adtak el az Evertonnak.

A belga támadót 18 éves korában, 13 millió fontért igazolta le a Chelsea az Anderlechttől. Miután egy szezont csereként töltött Londonban, 2012 nyarán a West Bromwichhoz került kölcsönbe, itt kezdte első ízben bebizonyítani Angliában, milyen potenciál lakozik benne.

Miután visszatérvén a Chelsea-hez nem sikerült több játéklehetőséghez jutnia az első pár fordulóban, a Kékek akkori menedzsere, José Mourinho az Evertonhoz kölcsönözte ki őt, mivel nem tudta volna garantálni a játékosának az állandó játéklehetőséget.

2014-ben a liverpooli csapat klubrekord, 28 millió fontot fizetett érte, amit Lukaku két remek szezonnal viszonzott. A belga 53 gólt szerzett csak a bajnokságban, ebből 25-öt csak az előző idényében. Most az Everton 100 milliót követel érte az érdeklődő csapatoktól.

debruyne.jpglukaku.jpg

Nem a legjobb üzleteket kötötték de Bruyne és Lukaku eladásával a Chelsea. Azóta az irányító a Manchester City-nél bizonyít, Lukaku-t pedig noha vissza akarják venni, az Everton által megszabott 100 millió fontos kivásárlási ár komoly gondot okoz még nekik is.

Ryan Bertrand – Southampton, kivásárlási ára: 10 millió font

A Chelsea-nél: 57 pályáralépés, 2 gól

Lukakuhoz hasonlóan Bertrand esetében is felmerült annak a lehetősége, hogy a Chelsea visszavesz egy olyan játékost, akit nem sokkal korábban még ők maguk adtak el.

Bertrand első európai kupaszereplésére éppen a 2012-es BL-döntőben került sor a Chelsea kezdőjében, utána sokáig úgy tűnt, az angol bal bekk megvetheti a lábát a Kékek csapatában hosszú időre.

Mourinhónak ugyanakkor nem volt kellőképpen jó játékos Bertrand, így előbb kikölcsönözte őt az Aston Villához, majd a Southamptonhoz, majd a Szentek végül 10 millióért végleg leigazolták a bekket. 

Azóta Bertrand a bajnokság egyik legmegbízhatóbb és legkitartóbb bal bekkjévé nőtte ki magát, és a hírek szerint a Chelsea mellett a Manchester City is komolyan érdeklődik érte.

Oriol Romeu – Southampton, kivásárlási ára: 4 millió font

A Chelsea-nél: 33 pályáralépés, 1 gól

Romeu-t a Barcelonától halászta el a Chelsea 5 millió fontért, ám a spanyol játékos a különböző sérülések miatt igazán sosem tudta megvetni a lábát a londoniaknál, majd a szokásos edzőkeringő és a sorra igazolt középpályások miatt végül meg is pecsételődött a sorsa.

Romeu például rendszeresen játszott az André Villas-Boas által irányított csapatban, de a portugál utódja, Roberto di Matteo inkább a tapasztaltabb Frank Lampard-John Obi Mikel kettősnek szavazott bizalmat.

Romeu fejlődését a sorozatos térdsérülések is hátráltatták, amelyet nem csak a Chelsea-nél, de a Valenciánál töltött egyéves kölcsönidőszaka alatt megkeserítették az életét. A spanyol játékos egy kis időre még a Bundesligában is megfordult a Stuttgartnál, végül pedig a Southampton úgy döntött, vállalja a szerződtetésével járó kockázatokat, és 4 millió fontért a Szentek játékosa lett.

A játékos végül olyan meggyőzően teljesített a Southamptonnál, hogy a Szentek akkori edzője, Claude Puel úgy nyilatkozott: „nem sokkal van lemaradva N’Golo Kante szintjétől.” Romeu jó szereplését mi sem bizonyítja jobban, hogy őt választották a klub rajongói a szezon játékosának.

Thorgan Hazard – Borussia Mönchengladbach, kivásárlási ára: 5,9 millió font

A Chelsea-nél: pályáralépés nélkül, gól nélkül

Eden Hazard fivérét jelenleg sorra figyelik a Premier Liga csapatai annak ellenére, hogy a belga játékos egyetlen meccsen sem lépett pályára a Chelsea színeiben, amikor először igazolt Angliába.

Thorgan nem sokkal a bátyja leigazolását követően érkezett a Chelsea-hez, de az angol csapat előbb a belga Zulte Waregem-hez, majd a Borussia Mönchengladbach csapatához kölcsönözték ki – a német klub végül 5,9 millió fontért véglegesen meg is vette őt. 

Miközben Thorgannak továbbra is nagy álma, hogy a Chelsea-hez igazoljon, addig szépen alakul a karrierje a ’Gladbachnál: 24 éves korában már két alkalommal is megfordult is játszhatott a Bajnokok Ligája csoportkörében, ráadásul állandó kerettag a belga válogatottban is. 

Filipe Luis – Atletico Madrid, kivásárlási ára: 11 millió font

A Chelsea-nél: 26 pályáralépés, 1 gól.

A Chelsea-nél egészen problematikus a bal bekk pozíciója, a Kékek újfent ide is keresnek játékosokat az idei átigazolási szezonban.

Filipe Luis az egyik olyan játékos volt, aki ezen a poszton fordult meg Londonban az elmúlt években. A brazil védőt a BL-döntős Atletico Madridtól igazolták le 2014-ben, de nem tudta felvenni a harcot azzal a Cesar Azpilicuetával, aki jobb bekk létére remekül teljesített a másik oldalon. 

Luis végül mindössze egy chelsea-s idényt követően visszatért a madridi csapatba, a Matracosok 11 millió fontért vitték vissza a brazilt, 5 millióval kevesebbért, mint amennyiért eladták, a spanyol ligában pedig ismét magára talált.

A Chelsea a sajtóhírek szerint akár 55 millió fontot is ajánlhat a Juventus játékosáért, Alex Sandróért, aki jelenleg Luis cseréje a brazil válogatottban. 

Juan Cuadrado – Juventus, kivásárlási ára: 17 millió font

A Chelsea-nél: 15 pályáralépés, gól nélkül.

A Chelsea ezen a nyáron adott túl azon a játékoson, akit Mo Salah pótlására vettek meg a Fiorentinától. 

Cuadrado összesen fél évet húzott le a Chelsea 2014/15-ös bajnoki hadjáratában, majd felesleges játékosnak nyilvánították a keretben, és kikölcsönözték a Juventus-hoz.

A Zebráknál a kolumbiai azonnal megtalálta a formáját, és kulcsjátékossá nőtte ki magát a Juventus BL-döntővel végződő szezonjában, mindemellett két bajnoki címet is nyert a torinóiakkal. 

Noha a Juventus 17 millió fontért véglegesen megvette Cuardrado játékjogát, felmerült annak a lehetősége, hogy az olaszok már ezen a nyáron továbbadnak a szélsőn egy kis profit reményében. Cuadrado ügynöke ezen a héten viszont cáfolta ezeket a pletykákat.

Radamel Falcao – Monaco, kivásárlási ára: 50 millió font

A Chelsea-nél: 12 pályáralépés, 1 gól

A Chelsea-t nem lehet azzal vádolni, hogy ők lettek volna az egyetlen olyan csapat, amelyet  meglepetésként ért, hová tűnt el a kolumbiai csatár addigi zseniális formája – amely két szezonnyi angol kalandot követően visszatért a Monacónál.

Falcaót 2014-ben előbb a Manchester United, egy évre rá pedig a Chelsea igazolta le kölcsönben, de a csatár Nyugat-Londonban sem fogott ki jobb formát, mint Manchesterben, és mindössze egy gólra futotta tőle.

A Monacóhoz visszatérő kolumbiai azonban magára talált, az előző szezonban 28 gólt rúgott, ebből 5-öt a Bajnokok Ligájában. A játékos a jó teljesítményével elengedhetetlen szerepet vállalt abban, hogy a Monaco 17 év után először ünnepelhetett bajnoki címet, a bajnokságban pedig összesen 107 gólt szereztek.

Daniel Sturridge – Liverpool, kivásárlási ára: 12 millió font

A Chelsea-nél: 96 pályáralépés, 24 gól

Sturridge-nek eléggé hullámvasútszerűen alakult a Chelsea-nél eltöltött öt év alatt, a Kékeknél eltöltött időszak vége felé már inkább szélsőként számították rá, mint középcsatárként. Mindezek tükrében Sturridge 2013 januárjában a váltás mellett döntött és a Liverpool játékosa lett.

Kezdetben úgy tűnt, jó döntést hozott a támadó, mivel a Liverpoolnál halálos kettőst alkotott Luis Suarezzel, és nem sokon múlt, hogy a bajnoki címet is meg tudják szerezni. Sturridge a Liverpool-nál kivirult Brendan Rodgers irányítása alatt, 87 pályáralépés során 47-szer volt eredményes.

A sok sérülés azonban jelenleg jelentős fejtörést ad Jürgen Klopp számára, miként építse be Sturridge-t a kezdőbe, és lényegében nyílt titok, hogy a játékos a nyáron távozik a csapattól.  

ÉS AKIK VISSZATÉRTEK

David Luiz – 32 millió fontért a PSG-től

Azt követően, hogy a Chelsea 50 millió font ellenében megvált Luiz-tól, tavaly 32 millióért visszavették a brazil védőt a PSG együttesétől. Luiz visszatérését sokan szkeptikusan fogadták még a Chelsea rajongótáborán belül is, ám a brazil mindenkire rácáfolt, és kulcsembere volt a Kékek szezon közben bevezetett, háromvédős rendszerének is. Végül a játékostársai beválasztották az év csapatába is.

Nemanja Matic – 21 millió fontért a Benficától

A Chelsea lényegében ingyen mondott le a szerb középpályásról, amikor őt is bevonták a David Luiz-ért való ügyletbe.

A Chelsea végül visszavásárolta Matic-ot, ez 21 millió fontjába került a csapatnak, de végtére megérte: az elmúlt három idényben Matic kulcsszereplője volt a klub sikereinek, de úgy lehet, Bakayoko valószínűsíthető érkezésével a szerb ismét távozhat.

Szöveg, kép: Daily Mail

 

A bejegyzés trackback címe:

https://transferzone.blog.hu/api/trackback/id/tr912616237

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása