Keveseket foglalkoztatnak a háttérben zajló események, ha van mire koncentrálni az előtérben. A Juventus immáron zsinórban az ötödik olasz bajnoki címe előtt áll, így bizton állíthatjuk: a Zebráknál valamit nagyon jól csinálnak a pályán, de a színfalak mögött is.
A BL-döntőt éppen kedden bebiztosító csapatnál azonban nem ritkák a játékosvándorlások, akár tömeges szinten is, ezzel együtt a Juvenuts zseniálisan mozog a zavarosban, és gyűjt be remek játékosokat ingyen, vagy aprópénzért. A Squawka gyűjtése alapján megnézzük, kik azok a klasszis játékosok, akiket a Juve maximum 10 millió fontért igazolt le.
Dani Alves (a Barcelonától, 2016-ban, ingyen)
Legkésőbb e hét kedd estéjén az összes Barcelona-drukkerben realizálódott, mekkora baklövés volt nem meghosszabbítani a brazil jobb bekk szerződtetését. Alves a Juventus tavaly nyári fogása, aki ingyen érkezett Torinóba azt követően, hogy 14 évet húzott le Spanyolországban.
A Sevillánál hat szezont eltöltő Alvest a karrierje csúcsán a legjobb jobb hátvédnek tartották, és noha most már a 34. életévét tapossa, még mindig alapembernek számíthat a legmagasabb szinten, így a Juve kezdőcsapatában is.
Sami Khedira (a Real Madridból, 2015-ben, ingyen)
Újabb nagy hal a spanyol ligából, Khedirát a Real Madridtól "nyúlta le" a Juventus, Alveshez hasonlóan ingyen, ahol a tunéziai gyökerekkel is bíró Khedira öt, sérülésekkel teli évadot töltött el.
Khedirának nem kis falat volt pótolni a Vidal és Pirlo távozásával tátongó űrt a középpályán, de a német játékos felvette az iramot, újabban pedig gólokkal is segíteni tudja csapatát, ami szintén nem kis fegyvertény.
Patrice Evra (a Manchester United-től, 2014-ben, 1,5 millió fontért)
Evra nyolc, trófeákkal teli szezont húzott le a Manchester Unitednél, Sir Alex Ferguson egyik alapembereként, de a skót menedzser visszavonulása után gyökeres változás állt be a csapat szintjében David Moyes kinevezését követően. Evra mindössze egy szezont bírt ki az akkori új edző regnálása alatt, majd új kihívást keresett, amelyet a Juventus-nál talált meg.
A 35 éves játékos már nem tudott olyan elánnal le-fel sprintelgetni a bal szárnyon, mint tette azt Angliában, de így is stabil alapember volt a Juventusnál eltöltött két és fél éve alatt, és a tapasztalata révén sokat tett hozzá a csapattal közösen megnyert két bajnoki és olasz kupa címekhez. Evra idén télen a Marseille-hez igazolt.
Kingsley Coman (a PSG-től, 2014-ben, ingyen)
Nem csak Evra volt az egyetlen francia, aki a Juventushoz igazolt 2014-ben, a Zebrák ugyanis elhozták a PSG-től Kingsley Coman-t is, akiért egyetlen eurócentet sem kellett fizetniük.
Coman a Juventus-nál jócskán kapott a fejlődéséhez szükséges játéklehetőséget, de a csapatnál mindössze egyetlen szezont követően túladtak rajta egy kétéves kölcsönszerződés keretein belül, a Bayern München együtteséhez. A kölcsönszerződést az elmúlt hetekben véglegesítette a bajor klub, a Juventus 20 millió eurót látott az üzletből, ami szép kis summa befektetéshez képest.
Ami pedig Comant illeti: 20 éves kora dacára már nyert francia, olasz és újabban egy német bajnoki címet is. Nem rossz önéletrajz.
Carlos Tevez (a Manchester City-től. 2013-ban, 6,75 millió fontért)
Egy hullámvasúthoz hasonlító négyéves periódust követően Carlos Tevez úgy döntött, elhagyja a Manchester City-t, és új impulzusokat keres, amelyet végül a Juventusnál talált meg. Miután már csak egy év volt hátra a manchesteres szerződéséből, az angol csapat csak nyomott áron, erősen leértékelve tudta értékesíteni az argentin játékjogát, így a Juventus nem kockáztatott sokat a játékosért kiadott potom 6,75 millió angol fonttal.
Meglehet Tevez nem húzott le annyi időt a Juventusnál, mint a City-nél, azért így is remek teljesítményt nyújtott: 95 pályáralépésből 50 gólt rúgott a Zebráknál, és három nagy címhez is hozzásegítette a csapatát, mielőtt visszaigazolt volna a nevelőegyesületéhez, a Boca Juniorshoz... hogy utána a kínai Shanghai Greenland Shenhua FC játékosa legyen, évi 40 millió dolláros fizetésért, amivel ő lett minden idők legjobban kereső futballistája.
Paul Pogba (a Manchester United-től, 2012-ben, ingyen)
Miután Paul Pogba úgy érezte, nem fog tudni betörni a Manchester United akadémiájáról a csapat első számú keretébe, váltani akart, és számos hosszabbításra vonatkozó ajánlatát elutasította az akkor még Alex Ferguson-által menedzselt klub részéről.
A francia játékos így kötött ki Torinóban, ahol villámgyorsan megkapta az esélyt a bizonyításra a felnőtt csapatban, és élt vele. A Juventusban eltöltött négy éve alatt Pogba alapemberré nőtte ki magát, és világszinten az egyik legjobb középpályássá vált. Ezek után Pogbáért éppen az egykori csapata, a Manchester United jelentkezett be, majd vették vissza potom 89 millió fontért, amellyel ő lett minden idők legdrágább átigazolása.
Andrea Pirlo (a Milantól, 2011-ben, ingyen)
Pirlo leigazolása, utólag visszagondolva, kulcsszerepet játszott abban, hogy hatalomátvételre került sor az olasz futballban, és hogy a Juventus hosszú évekre meg szilárdította a vezető helyét a ligában.
Történt ugyanis, hogy a 2010/11-es megnyert idényt követően az AC Milan vezetői úgy gondolták, ideje lesz megfiatalítani a keretüket, amelynek nem képezte már a részét a korosodó Pirlo. A szakállas karmester így kötött ki tehát teljesen ingyen a Juventus karjaiban.
Pirlo ezt követően sorozatban négy bajnoki címig jutott a Zebrákkal, majd tavaly levezetésként a New York City-be igazolt.
Arturo Vidal (a Bayer Leverkusentől, 2011-ben, 9,38 millió fontért)
Vidal leigazolása jól szemlélteti a Juventus fejlődését az elmúlt évekre visszamenőleg, ugyanis amikor a torinóiak leigazolták a chile-i középpályást, egy csalódást keltő idényen voltak túl, amikor is csak a hatodik helyen végeztek a bajnokságban.
Pirlóhoz hasonlóan Vidal is egyből alapembere lett a klubnak, a középpálya minden területén feltűnő játékos elengedhetetlen szerepet vállalt nem csak abban, hogy a Juventus visszatérjen a csúcsra, de hogy a Juventus egy BL-döntőt is elérjen, 2015-ben.
Vidal azon a nyáron visszaigazolt Németországba, ahol a Bayern München játékosa lett. A Juventus azonban az átigazolásán is keresett, hiszen a bajorok 18 millió fontot fizettek a játékosért.
Andrea Barzagli (a Wolfsburg-tól, 2011-ben, 225 ezer font)
Míg a Juventus középpályáját és a csatársorát évről évre újra kell szervezni, sokan annak tulajdonítják a csapat sikerét, hogy a védelem évek óta stabil alapon áll, és Buffontól kezdve a Barzagli-Chiellini-Bonucci védőtrióig megingathatatlan.
Ebből a védőhármasból Barzagli került a legkésőbb a Juventushoz, ő 2011-ben, fillérekért igazolt a csapathoz a Wolfsburg gárdájától, miután már akkoriban csak pár hónap volt hátra a szerződéséből. A most 36 éves Barzagli azóta nem csak a klubja, de a válogatottja alapembere is.
Giorgio Chiellini (a Fiorentinától, 2005-ben, 5,78 millió fontért)
Nehéz elképzelni, hogy Chiellini egykoron más csapat mezében is játszott, annyira egybeforrt ugyanis a játékos a klub nevével a Juventusnál eltöltött 11 éve során.
Chiellini jóban-rosszban hű maradt a csapathoz, még a 2000-res évek közepén lejátszódó olasz bundabotrány idején is, amikor a klubot a Serie B-ig száműzték. Azóta a világklasszis játékos újra meg újra bizonyította, milyen jó ár-érték arányú üzletet csinált vele a Juventus.
Képek, szöveg forrása: Squawka