TransferZone - Mindent az átigazolásokról

Transfer Zone

Madrid másik felén - az Atletico Madrid 20 legjobb igazolása

2017. május 06. - takosa

atletico.jpgNoha távolról sem közelítik meg a fehér színben pompázó szomszédaik kirívó költekezésének szintjét, ami a játékosigazolásokat illeti, az Atletico Madrid igen is képes volt remek átigazolási ügyleteket kötni a piacon. A Squawka focival foglalkozó internetes portál segítségével értékeljük az Atletico Madrid 20 legjobb játékosvételét 2010 óta.

Elég sok víz lefolyt a Dunán azóta, hogy az Atletico Madrid 2010-ben Európa Ligát nyert Quique Sanches Flores-szel a kispadon, és még David de Gea-val a kapuban. Azóta egy bizonyos Diego Simeone vezényletével a csapat szintet lépett, és folyamatosan ott van az európai mezőnyének elején.

2010 óta az Atletico Madrid 57 játékost igazolt, a Squawka portál révén pedig szemügyre vesszük a 20 legjobban sikerült atleticós transzfert.

20. Cristian Rodriguez (2012-ben, a Portótól, ingyen, 98 pályáralépés)

Rodriguez ingyen érkezett Madridba, és leginkább a csodacsere szerepét kapta meg a klubon belül. Nagyon ritkán kezdett, de szinte mindig elsőnek küldte be Simeone mester a padról, így Rodriguez is kulcsszerepet játszott az Atletico 2014-es bajnoki címének elhódításában.

19. Diego (2013-ban, a Wolfsburgtól, 1,28 millió fontért, 62 pályáralépés)

A rendkívül következetlenül, és olykor igencsak frusztrálóan játszó Diego sosem vette meg a lábát a csapatban, de néha napján még így is sikerült bizonyítania, miért volt érdemes kifizetni érte az amúgy nem olyan nagy átigazolási összeget. A brazil karmester egyik legfényesebb pillanata a Barcelona elleni győztes gól volt a 2013/14-es BL-idényben.

18. Toby Alderweireld (2013-ban, az Ajax-tól, 5,95 millió fontért, 22 pályáralépés)

A jelenleg a Tottenhamnél alapemebernek számító Alderweireld egyáltalán nem váltotta meg a világot Madridban, és csak beugróember volt a klub 13/14-es bajnoki idényében. A belga védőnek így is sikerült alaposan kivennie részét a sikerből, hiszen az ő nevéhez fűzödött a Malaga elleni meccs győztes gólja már bőven a bajnokság véghajrájában.

17. Mario Suarez (2010-ben, a Mallorca-tól, 1,53 millió fontért, 184 pályáralépés)

Suarezt még Simeone érkezése előtt igazolta a klub, de az argentin edző hasznát tudta venni a játékosnak, főleg a pálya közepén. Suarez sohasem volt a legkiemelkedőbb ember a csapatban, de a harcossága elengedhetetlen része volt a megfélemlíthetetlen Atleticónak.

16. Mario Mandzukic (2014-ben, a Bayern München-től, 18,7 millió fontért, 43 pályáralépés)

A horvát játékost Diego Costa pótlásául vette meg Simeone, de igazság szerint soha nem tudott felérni az előd szintjére, és megszolgálni az érte kiadott mintegy 20 millió eurós átigazolási összeget. Mandzukic így mindössze egyetlen szezont húzott le Madridban, de azért így sem távozott üres kézzel, hiszen ő szerezte a győztes gólt a Real Madriddal vívott, 2014-es szuperkupán.

15. Yannick Carrasco (2015-ben, a Monacótól, 14,67 millió fontért, 92 pályáralépés)

Carrascót a Barcelonához távozó Arda Turan helyére igazolták az Atleticónál. Noha eleinte küszködött a beilleszkedéssel, a Monacótól érkező játékos mára alapember lett Simeone csapatában, mi több, ő szerezte az Atletico egyenlítő gólját a Real ellen a 2016-os BL-döntőben.

14. Fernando Torres (2015-ben, a Milantól, előbb kölcsönben, majd ingyen, 110 pályáralépés)

 Talán nem túlzás azt állítani, hogy Fernando Torres az utolsó utáni pillanatban mentette meg a karrierjét a totális széteséstől azzal, amikor 2015-ben visszaigazolt egykori klubjához. A Kölyök ezt követően egy hónap leforgása alatt gólt szerzett a Real Madrid és a Barcelona ellen is, és noha azóta egy kissé visszaesett a formája, még így is átlépte a 100 gólos határt az Atletico színeiben.

13. José Gimenez (2013-ban, a Danubiótól, 765 ezer fontért, 95 pályáralépés)

Az Atletico és az uruguay-i válogatott védelmének egyik alapembere 2013-ban, kevesebb mint egy millió fontért érkezett Madridba. Gimenez villámgyorsan beilleszkedett az új csapatába, így Simeoné-nek nem esett túlzottan nehezére megválnia a korosodó Mirandától. Noha ebben a szezonban Gimenez egy kissé gyengébben teljesített, még mindig óriási fejlődési potenciállal rendelkező játékost tudhat a keretében az Atletico.

12. David Villa (2013-ban, a Barcelonától, 1,79 millió fontért, 47 pályáralépés)

12-david-villa.jpg

Ár-érték kategóriájában messze az egyik legnagyobb fogás, az aprópénzért igazolt Villa minden egyes eurócentet megszolgált a 2013/14-es idényben, amikor a góljaival óriási szerepet vállalt az Atletico bajnoki címében.

11. Filipe Luiz, másodszor (2015-ben, a Chelsea-től, 13,9 millió fontért, 90 pályáralépés)

Filipe Luiz egy balul elsült chelsea-s kitérőt követően igazolt vissza Madridba, mindössze egy szezont követően. Noha Filipe Luiz már a 30-hoz közelít, még így is a liga egyik legjobb bal bekkjeként tartják számon, de még ez sem elég ahhoz, hogy első számú játékosa legyen a posztján a brazil válogatottban.

10. Falcao (2011-ben, a Portótól, 34 millió fontért, 91 pályáralépés)

10-falcao.jpg

Falcao különböző játékosügynökök és/vagy, a játékjogában különböző hányadban részesülő harmadik felek révén kötött ki Madridban, annyira nem is egetrengetően magas átigazolási díj, potom 34 millió font ellenében. Miután a kolumbiai Európa Liga-győzelemhez segítette a Portót a 2010/11-es szezonban, a soron következő idényben sikerült ugyanezt elérnie az Atleticóval. Két évre rá összejött a spanyol kupa is, amely diadalból egy gólpasszal vette ki a részét. 91 pályáralépés alatt 70 gólt fűződött Falcao nevéhez az Atletico Madrid színeiben.

9. Arda Turan (2011-ben, a Galatasaray-tól, 11,05 millió fontért, 178 pályáralépés)

Az Atletico korábbi zseniális balszélsője, aki egyszerűen a motorja volt Simeone támadóalakzatának. Egyszerre volt állhatatos (egy alkalommal a játékvezető asszisztenséhez vágta a csukáját), és lenyűgöző is. Talán ha nem lett volna sérült, az Atletico is több gólt rúgott volna egynél a 2011-es Bajnokok Ligája-döntőben.

8. Filipe Luiz, először (2010-ben, a Deportivótól, 10,2 millió fontért, 180 pályáralépés)

Filipe Luiz első körben úgy került 2010-ben az Atletico Madridhoz a Deportivo együttesétől, hogy a különböző sérülések meggátolták őt abban, hogy a Realhoz, vagy a Barcelonához szerződjön. A brazil hátvéd villámgyorsan felvette a ritmust az új csapatánál és bebizonyította, hiba volt elfelejteni őt a "nagyobb" csapatok részéről a rehabilitációk alatt.

7. Antonie Griezmann (2014-ben, a Real Sociedad-tól, 25,5 millió fontért, 156 pályáralépés)

7-griezmann.jpg

A hatalmas tehetségnek kikiáltott Griezmann nem két fillérjébe került az Atleticónak (ezért is csak a hetedik hely), amikor a fiatal franciát szemelték ki Diego Costa egyik pótlásául, de a feltörekvő ifjú titán minden bizalmat megszolgált Simeone kulcsfontosságú időszakában, amikor az argentin mester átformálta a csapat játékrendszerét. Griezmann atleticós pályafutásának egyetlen sötét pillanata volt, a 2016-os BL-döntőben kihagyott büntetője. Kérdés, meddig maradt még Madridban a Manchester United hívószavának közepette.

6. Juanfran (2010-ben, az Osasunától, 3,61 millió fontért, 296 pályáralépés)

A szélső támadóból Simeone formált védekező játékost, Juanfran pedig zseniális teljesítménnyel és évekig tartó lojalitással hálálta meg az Atletico edzőjének munkáját. Juanfran az Atletico Madrid valamennyi számottevő sikerének letéteményese volt, kezdve a 2012-es Európa Liga-győzelemtől a 2014-es spanyol bajnoki címig. Talán soha nem fogja elfelejteni a '16-os BL-döntő tizenegyes párbajában a kihagyott büntetőjét, ám a csapat szurkolói minden bizonnyal megbocsátottak már neki.

5. Tiago (2011-ben, a Juventustól, ingyen, 226 pályáralépés)

Tiago még Simone érkezése előtt, ingyen tette át a székhelyét Torinóból Madridba, ahol le tudta vetkőzni a korábbi "hátterbe szorított" szerepét, és kirobbanthatatlan játékosává vált a klub középpályájának. A remek formában játszó Tiago pompásan diktálta az ütemet a pályán, és sok mindent elárul, hogy amint a 2015-ös évtől egyre több sérülés kezdte el hátráltatni őt, úgy esett vissza a csapata formája is. 

 4. Diego Costa (2010-ben, a Real Valladolid-ból, 850 ezer fontért, 134 pályáralépés)

4-diego-costa.jpg

A nem éppen az eszéről híres brazil születésű, ám spanyol állampolgársággal bíró Diego Costa Simeone csapatában robbant be a köztudatba, előbb Falcao partnereként illetve cseréjeként, később pedig stabil kezdőként. A 2013-as spanyol kupadöntőben ő szerezte az Atletico egyenlítő gólját a Real Madrid ellen, amely meccset később meg is nyertek. Amennyiben nem kellett volna sérülés miatt már rögtön az első 10 perc után lecserélni a 2014-es BL-döntőben, az Atletico biztosan egynél több találatot ér el a fináléban.

3. Gabi (2011-ben, a Zaragozától, 2,55 millió fontért, 288 pályáralépés)

Az Atletico Madrid saját nevelésű játékosa, Gabi, először a Zaragozánál tudott rendszeres játéklehetőséghez jutni, hogy letegye a névjegyét, és ez elég volt ahhoz, hogy a nevelőegyesülete visszavegye őt a felnőtt kerethez. Gabi sohasem a kiemelkedő tehetségéről volt híres, de született vezére volt a csapatának, ahol remekre szabott becsúszásokkal segítette ki együttesét a szorult helyzetekből. Az egyik meghatározóbb kulcsfigurája volt az Atletico Madridnak.

2. Miranda (2011-ben, a Sao Paulótól, ingyen, 178 pályáralépés)

Simeone védőkolosszusa, aki mellett Diego Godín kiteljesedhetett. Mirandát a spanyol liga egyik, ha nem a legjobb bekkjeként tartották számon 2012-2014 között, mindemellett fontos gólokat is szerzett: többek közt a 2013-as kupadöntőben, a Bernabeuban, amely hosszú idő után az első győzelem volt az Atletico számára a nagy rivális otthonában. 

1. Diego Godín (2010-ben, a Villarrealtól, 6,8 millió font, 203 pályáralépés)

1-godin.jpg

Ki is lehetne a lista élén annak ellenére, hogy parányival többe került a játékjoga, mint Mirandáé, és első évében több hibát is vétett az Atletico meccsein. Ugyanakkor a brazil védőtársa és Simeone tanácsaival Godín azóta Atletico Madrid titánjává nőtte ki magát: ő szerzte gyakorlatilag a bajnoki címet jelentő gólt a Barcelona ellen a Nou Camp-ban a 2013/14-es szezon utolsó játéknapján, és ha Sergio Ramos nincs, két héttel később szintén ő dönthette volna el a BL-döntő sorsát. Mindezek alapján bátran ki lehet jelenteni: ő a legjobb Atletico Madrid-igazolás 2010 óta. 

Szöveg, képek forrása: Squawka

A bejegyzés trackback címe:

https://transferzone.blog.hu/api/trackback/id/tr4012484327

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása